Hlavní navigace

IBM uvádí novou generaci diskových polí XIV Gen3

26. 7. 2011

Sdílet

XIV je všestranné diskové datové úložiště s „grid“ architekturou. Ta klientům nabízí podle IBM výkon, škálovatelnost a zároveň i snižuje náklady a složitost stávajících systémů. XIV je interně plně virtualizovaný systém s automatickým umisťováním ukládaných dat. Řešení se tak dokáže automaticky adaptovat podle aktuálních nároků a pracovní zátěže aplikací, které jej využívají.

Nově představený XIV Storage System Gen3 je až čtyřikrát rychlejší než předchozí modely a přichází s dalšími vylepšeními softwaru, který je i nadále automatickou součástí každého zařízení bez ohledu na kapacitu. XIV Gen3 dokáže těsně spolupracovat a optimalizovat výkon pro širokou škálu aplikací včetně databází, emailů, zpracování online transakcí (OLTP) a podnikových aplikací (ERP). Vzhledem  k nové plně virtualizované „grid“ architektuře je XIV vhodným datovým úložištěm pro virtualizovaná serverová prostředí.

Mezi další vylepšení nové generace diskových polí IBM patří:
- nové komponenty včetně propojení sítí InfiniBand a 8Gbps Fibre Channel portů a další zvětšení paměti,
- vylepšená, centralizovaná správa pro několik systémů XIV současně,
- XIV Plugin v2.5 pro VMware vCenter, bezplatný download, jenž usnadňuje poskytování informací o XIV, stejně jako IBM Storwize V7000 a IBM SAN Volume Controller (SVC)

Další volitelnou funkcí, kterou IBM plánuje plně uvolnit od začátku příštího roku, je možnost plynule a za provozu přidat SSD disky a tak dále rozšířit XIV Gen3 o „SSD caching layer“, který  nabídne  dalších 7,5 TB paměťové kapacity pro nejnáročnější úlohy.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?