Hlavní navigace

IDC: Předsudky firem jsou překážkou v zavedení hybridního cloudu

18. 2. 2011

Sdílet

Podle studie s názvem „Jak urychlit úspěch hybridního cloudu: změňte myšlení o IT“ slibuje následujících 24 měsíců obrat v  přijímání hybridního cloudu napříč Evropou. Jedna ze tří společností jej totiž vnímá jako podstatnou součást své IT strategie pro tento rok. Náklady na služby veřejného cloudu by v regionu Evropy, Afriky a Středního východu (EMEA) měly podle IDC v roce 2014 dosáhnout 18,8 miliard dolarů.

Studie ale varuje, že přechod na cloud computing jako na skutečný alternativní model současného IT bude možný až ve chvíli, kdy dojde k překonání technologických a vnitřních bariér firem. Většina technologických pochybností, které se týkaly privátního cloudu, byla již odstraněna a pouze malá část firem vnímá bezpečnost, výkon a dostupnost – hlavní požadavky při přechodu na veřejný cloud – jako podstatnou obavu, která by je držela zpět. Místo toho jsou to sporné otázky v rámci organizace, které přechod brzdí.

Studie IDC upozorňuje právě na tyto interní překážky, které se pohybují od psychologických bariér spočívajících v pocitu, že data a aplikace jsou fyzicky umístěny „někde jinde“, nejasných rolí mezi správci infrastruktury a aplikací, které vedou k případnému odporu uvnitř IT oddělení, až po nátlak, kterému musí čelit vedoucí IT oddělení i jeho zaměstnanci, když mají zajistit, aby jejich IT služby byly stejně tak efektivní a nákladově výhodné jako ty, které jsou nabízeny externími poskytovateli služeb.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?