Hlavní navigace

Internet Explorer 9 pořádně šlápne na plyn, slibuje Microsoft

22. 11. 2009

Sdílet

Microsoft: IE 9 bude výrazně rychlejší

Steven Sinofsky, prezident divize Microsoft Windows a Windows Live, prohlásil, že nový Internet Explorer 9 již po krátké fází vývoje dosahuje skvělých výsledků v rychlostních testech. Zároveň také přiznal náskok ostatních webových prohlížečů. „Víme, že máme před sebou hodně práce ve zlepšování některých výkonnostních aspektů Internet Exploreru,“ řekl Sinofsky na konferenci Professional Developers Conference.

Nový prohlížeč Microsoftu je vývoji pouze pár týdnů a již prý dosahuje téměř stejných výsledků v rychlosti renderování JavaScriptu jako například konkurenční Mozilla Firefox a Google Chrome. V posledních testech redakce IDG přitom Internet Explorer 8 dosahoval v testech čtyřikrát, respektive devětkrát vyšších čísel (tedy byl čtyřikrát pomalejší), než konkurenční Firefox a Chrome. „Dostali jsme se velmi blízko k ostatním browserům,“ řekl Sinofsky.

Výrazné zvýšení rychlosti nové verze prohlížeče Internet Explorer však nemůžeme potvrdit, jelikož Microsoft doposud nevydal žádnou „předběžnou“ verzi Internet Exploreru 9, na které bychom mohli provést SunSpider test rychlosti renderování JavaScriptu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?