Hlavní navigace

Nasazení virtualizace v malých firmách usnadní bezplatná webová služba VMwaru

22. 1. 2010

Sdílet

Webovou službu, která umožňuje malým a středním firmám jednoduše virtualizovat jejich servery a vytvářet virtuální stroje prostřednictvím několika kliknutí myší, uvedla na trh společnost VMware.

VMware Go tak podle výrobce výrazně zjednoduší proces virtualizace aplikací, a to prostřednictvím automatizované instalace a konfigurace hypervizoru VMware ESXi v režimu krok za krokem s okamžitou korekcí v případě chybného postupu. Služba je dostupná v angličtině.

„Služba VMware Go zcela překonává znalostní bariéru, která dosud často stála v cestě širšímu využívání virtualizace, a firmy se tak nyní mohou více věnovat své hlavní činnosti a využívat přitom mnoha výhod virtualizace, aniž by se musely starat o dostatečné zdroje a znalosti potřebné pro fungování IT infrastruktury,“ uvedl viceprezident pro rozvoj nových produktů a trhů společnosti VMware Dan Chu. „Go i hypervizor ESXi jsou k dispozici zdarma a mohou tak zajistit úspory, vyšší využití serverů, snížení spotřeby energie a centralizovanou správu datových center. IT oddělení se pak může více věnovat inovacím a méně samotné údržbě.”

Služba VMware Go výrazně zjednodušuje a podporuje virtualizaci ve třech jednoduchých krocích:

Základní nastavení hypervizoru ESXi - webové rozhraní a intuitivní průvodce vedou celým procesem instalace i nastavení a vestavěná kontrola hardwarové kompatibility automatizuje proces výběru prostředí fyzických serverů

Vytvoření virtuálního serveru - použije stávající konfiguraci fyzického serveru, instaluje připravené virtuální nástroje, anebo nastartuje nový, zcela čistý virtuální stroj.

Správa ESXi serverů a virtuálních strojů - Rozhraní centralizované správy zjednoduší provádění změn virtuálního prostředí, dále je dostupný monitoring virtuálních serverů sloužící základní optimalizaci využívání výpočetního výkonu sledování i aktualizace virtuálních serverů z centrální konzoly.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?