Hlavní navigace

In-memory analýzy se rozšiřují i na další aplikace společnosti SAP

6. 4. 2011

Sdílet

Podle testů, které byly provedeny ve spolupráci SAPu a IBM, in-memory computing v podání SAP HANA, což je platforma postavené na této technologii, dokáže za hodinu zpracovat až 10 000 dotazů nad 1,3TB databází.

V tomto roce SAP postupně představí nové aplikace postavené na SAP HANA, přičemž o možnost in-memory výpočtů budou rozšířeny i některé stávající aplikace z rodiny SAP Business Suite a BusinessObjects. V první vlně jde o nástroje pro plánování a finanční analýzy.

 

Portfolio SAP se tedy podle výrobce rozšíří o:

  • Sales and Operations Planning:

Aplikace usnadňující spolupráci obchodního, marketingového, finančního a dalších oddělení. V reálném čase umožňuje předvídat finanční dopady navrhovaných strategií v rámci různých scénářů nabídky a poptávky.

  • Intelligent Payment Broker:

Využívá in-memory computing k finančním analýzám zaměřeným na výpočet a nastavení optimálních parametrů faktur. Díky analýze aktuálních a historických dat v reálném čase dokáže inteligentně pracovat s daty a vybrat například nejoptimálnější sazby slevy za včasné uhrazení faktury.

  • Smart Meter Analytics:

Nástroj určený pro dodavatele energií. Díky schopnosti zpracovávat enormní objemy dat umožňuje analyzovat spotřebu na úrovni jednotlivých odběratelů a daleko přesněji tak předvídat vývoj poptávky a také pružně reagovat na změny v produkci.

  • Trade Promotion Management:

Aplikace pro plánování a analýzu marketingových kampaní umožňující v reálném čase sledovat vliv změn marketingového mixu. S in-memory technologií bude možné přesněji navrhnout kampaně na základě historických dat a zaměřit se na větší počet specifických cílových skupin v rámci jednoho i více scénářů nebo využít k predikci více vstupních hodnot.

  • Cash and Liquidity Management:

Jednou z klíčových vlastností řešení SAP Business Suite je schopnost predikovat cash flow podniku a na jeho základě usnadnit řízení finančních operací. S podporou in-memory computingu bude nyní možné pracovat s těmito daty na libovolné úrovni podrobnosti – od lokálních poboček až po celou nadnárodní organizaci.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?