Hlavní navigace

Inovované verze Visual Studia, .Net Frameworku a Silverlightu uvedl na trh Microsoft

15. 4. 2010

Sdílet

Integrace s nástroji Windows Azure a funkcemi SharePoint Serveru pak umožní vývoj právě pro prostředí cloud computingu.

Mezi hlavní novinky Visual Studia 2010 patří možnosti manuálního a automatického testování, nástroje pro zajištění kvality zdrojového kódu, automatické nalézání chyb, ale také prostředí pro podporu kreativity vývojářů. Výhodou je jednodušší ovládání, které při stávajících dovednostech umožňuje modelovat, kódovat, testovat nebo ladit různé typy aplikací.

U platformy .Net Framework 4 vývojáři podle Microsoftu ocení zejména podporu pro průmyslové standardy a pokročilé aplikace, jež využívají paralelní programování, workflow nebo SOA.

Silverlight 4 sloužící pro zobrazování bohatého internetového obsahu v browserech, nabízí řadu funkcionalit pro byznys, jako jsou rozšířené možnosti tisku či tvorby obsahu (třeba tabulek). Novinkou je i podpora prohlížeče Google Chrome.

Při příležitosti oznámení nových vývojářských produktů organizuje Microsoft dvě technické konference. Konference Microsoft Visual Studio 2010, která se uskuteční 20. dubna 2010 v hotelu Hilton Praha, je určena pro softwarové architekty, projektové manažery, vedoucí řízení kvality softwaru a senior vývojáře. Všem zájemcům budou představeny praktické ukázky nových produktů a poskytnuty odborné informace.

Druhá konference nazvaná Nové technologie Microsoft pro vývojáře, která proběhne 21. dubna 2010 v Národní technické knihovně, představí nové produkty široké skupině vývojářů, studentů a web designérů. Program a podrobnosti o možnosti registrace naleznete na adrese: http://msdn.cz/akce.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?