Hlavní navigace

Integrovaná bezpečnostní řešení pro datová centra představil 3Com

Sdílet

Pavel Louda 23. 3. 2010

Například bezpečnostní modul pro páteřní přepínače integruje do řešení H3C pro podnikové sítě bezpečnostní řešení TippingPoint s cílem snížit rizika zabezpečení sítě, její složitost a náklady na infrastrukturu v datových centrech. Díky centralizované správě bezpečnostních politik napříč aplikačními i síťovýcmi prostředímí umožňuje podle výrobce efektivněji zavádět nové aplikace ve virtuálním i fyzickém prostředí.

Jde o tato řešení určená především pro velké podniky (dle firmy 3com):

• H3C S9500E – Jedná se o novou rodinu přepínačů pro datová centra, jež nabízí vysoký výkon, jež může sloužit jednak jako prvek v datových centrech, jednak jako páteřní prvek v podnikových sítích. Tento přepínač umožňuje provoz virtualizovaných služeb a zároveň pomáhá snižovat celkové náklady na vlastnictví.

• TippingPoint Secure Virtualization Framework - Tento nový virtualizační nástroj umožní organizacím zabezpečit komunikaci virtuálních zařízení - včetně host-to-host provozu – pomocí IPS (Intrusion Pevention System) platformy TippingPoint. Novinka rozšiřuje možnosti detekce hrozeb i do virtualizovaných prostředí s snadným použitím.

• TippingPoint 1500S – Jedná se o nové SSL (Secure Socket Layer) zařízení pro kontrolu zabezpečeného přenosu dat v počítačových sítích. TippingPoint 1500S dekóduje a kontroluje zabezpečení webového provozu bez dopadu na výkon sítě a aplikací. Zabraňuje šifrovaným útokům z virtuálních a také fyzických webových serverů a webových aplikací.

• TippingPoint ThreatLinQ 2.0 - Vylepšení globálního bezpečnostního portálu ThreatLinQ přináší nové funkce umožňující uživatelům vytvářet vlastní profily filtrů, tak aby odpovídaly potřebám pro jejich konkrétní síťové prostředí a také informují o nejnovějších hrozbách a nejnovějších filtrech - Digital Vaccine. Dále umožňuje provádět rychlé změny v TippingPoint IPS systémech tak, aby co nejlépe chránili síť proti aktuálním hrozbám.

Našli jste v článku chybu?