Hlavní navigace

Intel investuje miliardy v Číně, chce urychlit vývoj mobilních řešení

29. 9. 2014

Sdílet

Intel a Tsinghua Unigroup zahájily spolupráci, jejímž cílem je rozšířit nabídku produktů a rychlejší přijetí mobilních zařízení na platformě Intelu nejen v Číně, ale i ve zbytku světa. Dosáhnout toho chtějí společným vývojem jak architektury Intelu, tak komunikačních řešení pro mobilní telefony.

Intel  se rovněž zavázal k investici až zhruba 1,5 miliardy dolarů, za což získá minoritní, přibližně dvacetiprocentní, podíl v holdingu vlastněném firmou Tsinghua Unigroup. Pokud se celá operace schválí, Intel se stane podílníkem ve společnosttech Spreadtrum Communications a RDA Microelectronics.

Obě firmy představuj významné čínské výrobce polovodičů a vyvíjejí čipsetové platformy pro chytré telefony, a další výrobky spotřební elektroniky podporující bezdrátové komunikační standardy 2G, 3G a 4G.

Na základě už uzavřené dohody bude společnost Spreadtrum Communications vyrábět a prodávat rodinu SoC postavených na architektuře Intel. První produkty se na trhu objeví v druhé polovině příštího roku, přičemž tyto SoC budou společně prodávat obě společnosti.

Očekává se, že investice společnosti Intel bude dokončena v první polovině roku 2015.

 „Spolupráce mezi Tsinghua Unigroup a společností Intel sahá od návrhu a vývoje až po marketing a kapitálové investice. Díky tomu se urychlí technologický vývoj a dále posílí konkurenceschopnost i tržní pozice čínských výrobců polovodičů,” vysvětluje Čao Wej-kuo, předseda představenstva Tsinghua Unigroup.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?