Hlavní navigace

Intel nabídne 40 GB SSD disk za méně než 2500 Kč

16. 3. 2010

Sdílet

Intel nabízí SSD řešení i pro netbooky a stolní počítače

 

Disk Intel X25-V o kapacitě 40 GB se bude prodávat za základní cenu 125 USD a podle výrobce je určen zejména pro levnější netbooky a duální SSD/HDD stolní počítače. S klesající cenou SSD disků mohou uživatelé těžit z kombinace SSD a HDD disků v tzv. duální kombinaci. SSD disk zde slouží zejména pro start počítače. SSD disk Intel X25-V tedy ve stolních počítačích doplňuje stávající pevný disk a obsahuje operační systém včetně nejčastěji používaných aplikací. Klasický pevný disk je v počítači zachován kvůli své vyšší úložné kapacitě.

Intel X25-V je vybaven 40GB 34nm NAND flash pamětí, jež dokáže uchovat data i při vypnutém přívodu proudu. Tato technologie se v současné době využívá například i ve smartphonech, v osobních hudebních přehrávačích, kde slouží k uchovávání dat. Nový model Intel X25-V o kapacitě 40 GB doplní v nabídce výkonnější produktovou řadu Intel X25-M SATA SSD o kapacitě 80 a 160 GB. Všechny disky Intel SSD jsou společností Intel navrhovány a vyráběny za použití firemní paměti IM Flash Technologies (IMFT) a jsou vybaveny vlastním ovladačem a aktualizovaným firmwarem. Model X25-V se bude prodávat za 125 USD (2400 Kč) při objemu 1000 kusů a v současné době je již v celosvětové distribuci.

Kromě toho X25-V prostřednictvím technologie SSD Optimizer podporuje funkci Microsoft Windows Trim. Součástí dodávky je též Intel SSD Toolbox – sada utilit navržená společností Intel pro lepší řízení výkonu SSD disku. Těchto vylepšení mohou využít i uživatelé operačních systémů Windows XP a Vista - stáhnout si je lze na adrese www.intel.com/go/ssdtoolbox.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?