Hlavní navigace

Intel sází na bezpečnost a za nezvykle vysokou cenu kupuje McAfee

20. 8. 2010

Sdílet

Dohoda již byla schválena představenstvy obou společností a k jejímu naplnění by mělo dojít po schválení akcionáři firmy McAfee a antimonopolními orgány. McAfee vyvíjí celou řadu bezpečnostních softwarových produktů pro koncové uživatele a firmy, včetně antivirových programů, firewallů a systémů pro prevenci průniků (Intrusion prevention system, IPS).

Intel zastává názor, že současný přístup k zabezpečení zcela nevyhovuje všem typům zařízení, jejichž prostřednictvím se dnes lze připojit k internetu, a to včetně televizorů, aut, zdravotnických přístrojů a bankomatů.

Prezident a generální ředitel společnosti Intel Paul Otellini na tiskové konferenci řekl, že dohoda názorně ukazuje, které tři aspekty společnost pokládá za pilíře dnešní výpočetní techniky. Jsou jimi energetická úspornost, internetová komunikace a bezpečnost. „Všude tam, kde Intel prodá mikroprocesor, má také reálnou příležitost prodat zabezpečovací prvek,“ uvedl.

Stejný názor zastává i viceprezidentka Intelu Renée  James, která říká, že k tomu, abychom byli schopni odvrátit nové hrozby, je třeba zkombinovat bezpečnostní technologie s hardwarem. Intel tak bude do svého hardwaru implementovat technologie vycházející ze současných produktů McAfee a první výsledek této spolupráce by měl být představen už příští rok.

Podrobnější informace o plánované akvizici spolu s komentáři analytiků IDC i Gartneru naleznete na sesterském magazínu ChannelWorld.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?