Hlavní navigace

Inteligentní formuláře pro datové schránky představil Software602

10. 7. 2009

Sdílet


Specifické interaktivní formuláře určené pro orgány veřejné moci, které usnadní podání přes datovou schránku, uvedla na trh firma Software602. Uživatel si takový formulář stáhne do svého počítače a poté, co jej vyplní a kliknutím odešle, bude automaticky vytvořena datová zpráva, k níž bude vyplněný formulář připojen jako příloha.
Tato datová zpráva bude odeslána informačním systémem datových schránek a vložena do datové schránky organizace, které je podání určeno. Software602 tyto formuláře dodává pod označením eGon ready.
Vyplněné formuláře tak budou přenášeny garantovaným kanálem a bude existovat průkazný záznam, co bylo odesláno a kdy. Pro organizaci, která tato podání přijímá, je podstatné, že do své datové schránky bude dostávat formuláře připravené na automatické zpracování - dokument bude směřován přímo na odpovědného pracovníka nebo oddělení a data budou bez přepisování přenesena do informačního systému.
Formuláře eGon ready podle dodavatele zachovávají vlastnosti inteligentních formulářů 602XML, tedy především to, že uživateli pomáhají s vyplněním, poskytují kontextovou nápovědu, kontrolují logickou správnost, provádějí kalkulace, upozorňují na kolonky, které je třeba vyplnit apod. Uživatel může mít tento formulář stažený ve svém počítači a vyplňovat jej postupně.
Předpokládá se, že formuláře využijí zejména centrální úřady a další organizace veřejné správy, které sbírají větší množství podání a dotazníků od jiných úřadů, podniků nebo podřízených organizací.
Formuláře se skládají z vlastního inteligentního formuláře 602XML, systému pro jeiich správu, včetně zveřejňování formulářů na internetové stránce 602XML Form Server a nástroje pro provádění změn ve formulářích. Právě možnost rychlého a snadného provádění aktualizací hraje důležitou roli - bez toho by prý organizace v případě organizační nebo personální změny nebyla schopna zajistit, že podání budou směřovat na toho pravého člověka.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?