Hlavní navigace

Internetový barometr upozorňuje na nebezpečí na internetu

29. 6. 2009

Sdílet

Internetový barometr upozorňuje na nebezpečí na internetuSpolečnost Interoute spustila bezplatný barometr bezpečnosti na internetu, který poskytuje každodenní přehled o nebezpečných aktivitách na internetu.  Internetový barometr shromažďuje data z 22 senzorů zabudovaných do jádra evropského internetu, přičemž protokoluje zdroj, cíl a typ nebezpečné aktivity. Kromě základních statistických dat poskytuje Interoute cenný pohled na bezpečnostní hrozby, který pomůže nejen identifikovat, ale především odrazit pachatele škodlivých hrozeb a distribuovaných útoků s cílem způsobit odepření služby (DDoS).

Místo spoléhání na tradiční metody sběru dat z firewallů a ADSL směrovačů analyzuje Interoute provoz ve své optické síti dlouhé 57 000 km. Jeho analýza začíná de facto standardem v oblasti signatur bezpečnostních chyb a samočinně doplňovaný blacklist Interoute obohacuje  vlastními algoritmy zjišťování útoků DDoS. Tyto informace jsou sbírány a umístěny do výsledkové karty, ve které je porovnána váha různých útoků. Vysoce a středně vážná bezpečnostní upozornění jsou potom zmapována vůči geografickému umístění původního a cílového místa útoků.

Interoute nabízí také přístup k jednoduché „pomůcce“, která aktuálně informuje o denní úrovni internetových hrozeb. Interoute Internet Barometer je v současné době betaverze. Bezpečnostní tým společnosti Interoute bude systém dále zdokonalovat o funkce znázornění historických trendů a o diagnostické nástroje.

Foto: Pixmac

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?