Hlavní navigace

Investice do náhlavních souprav se údajně vrátí do tří měsíců, tvrdí GN Netcom

15. 6. 2010

Sdílet

Společnost GN Netcom, přední zprovoznila kalkulačku návratnosti investic jako internetovou aplikaci. Tento nástroj umožní firmám zjistit reálné výhody v oblastech finančních úspor a produktivity práce, jež jim přinese zavedení bezdrátových náhlavních souprav a souprav připojovaných kabelem na pracovišti. Aplikace, která je k dispozici na stránkách www.jabra.com/ROI/cz, umožňuje firmám vypočítat počet dnů návratnosti počáteční investice i roční a denní úsporu nákladů.

Použití kalkulačky návratnosti investic je jednoduché: stačí, když firma zvolí příslušnou náhlavní soupravu a zadá informace o průměrném měsíčním platu a odhad doby, která se denně stráví telefonováním. Tyto údaje se poté porovnají se závěry čtyř nezávislých studií z této oblasti, které zjišťovaly čas ušetřený použitím bezdrátových náhlavních souprav. Ve finále se uživateli po kliknutí na příslušné tlačítko zobrazí ekonomické výhody vyplývající ze zavedení bezdrátových komunikačních zařízení a s tím spojený nárůst produktivity.

Firmy si navíc mohou podrobně nastavit sadu pěti parametrů, díky které bude výpočet návratnosti jejich investice ještě přesnější. Jedná se o tyto parametry: lepší zvuk, vyšší produktivita práce, lepší ergonomie, lepší mobilita a jednodušší uživatelské rozhraní a víceúčelové použití. Na základě vlastních výpočtů, kolik času firma ušetří u každého z těchto parametrů, se údaj o návratnosti investice dále zpřesní.

Spojením výsledků čtyř nezávislých studií – konkrétně dvou nezávislých studií od analytické skupiny GFK, studie o mobilitě a švédské studie o ergonomii zaměřené na zvýšení produktivity kancelářské práce díky náhlavním soupravám – zástupci firmy GN Netcom zjistili, že z každé hodiny, kterou zaměstnanec provolá, se ušetří s náhlavní sadou v průměru 7,5 minuty. Pokud například manažer vydělávající 32 000 Kč měsíčně stráví denně telefonováním tři hodiny a koupí si náhlavní soupravu za 4 540 Kč, tato investice se mu údajně vrátí za 61 pracovních dnů a úspora vyplývající z použití této soupravy bude činit 75 korun denně, respektive 18 000 Kč ročně.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?