Hlavní navigace

iPhone 4G přijde nejspíš už v dubnu

16. 1. 2010

Sdílet

iPhone 4G přijde nejspíš už v dubnu

Když se blíže podíváme na trh s chytrými telefony, zjistíme, že iPhone mezi konkurencí po hardwarové stránce poněkud zaostává. To musí Apple v co nejbližší době napravit, jinak hrozí masový přesun zákazníků do jiných táborů. Podle listu Korea Times dojde k představení nové verze iPhone s označením 4G již v dubnu tohoto roku, přestože se iPhony obvykle představovaly v červnu.

Čekat se dají především právě značná hardwarová vylepšení. Ne však taková, která by iPhone 4G katapultovala do naprosté technologické špičky. Například jako nejpravděpodobnější rozlišení fotoaparátu se jeví dnes klasických 5 megapixelů. Apple prý chystá také dvoujádrový procesor a kvalitnější grafickou kartu, čímž chce iPhone mimo jiné ještě více etablovat jako herní platformu.

Mluví se také o zajímavé funkci videochatu. Možná tou největší novinkou by se ale mohla stát dotyková konstrukce, kdy by telefon nebylo možné ovládat už jen prostřednictvím displeje, ale také jeho zadní stranou.

Apple se podle všeho bude snažit udržet přijatelnou cenu, a proto se nebude pouštět do přehnaných hardwarových závodů. Je totiž třeba počítat také s tím, že za image této značky se platí více než u konkurence, která si pak může dovolit přidat přeci jen více technologických inovací. Na druhou stranu, iPhone byl v několika ohledech pokrokovým zařízením, a pokud se naplní prognóza o dotykovém šasi, může to tak být i tentokrát.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?