Hlavní navigace

IT služby táhnou České radiokomunikace kupředu

14. 1. 2015

Sdílet

České Radiokomunikace se v cloudových službách soustředí na dvě stěžejní oblasti, a to Business Cloud, korporátní řešení pro kritické byznysové aplikace klientů, a Media Cloud.

Mezi nejvýznamnější zákazníky, kteří využívají Business Cloud, patří například HP Tronic (Euronics, Eta, Proton), Baťa, Wood & Company, 4home a mnoho dalších.

Novým řešením na cloudovém principu je Media Cloud, první a zatím jediný cloud v České republice zaměřený na zpracování a poskytování videoobsahu a jeho navazující distribuci, který je provozovaný jako služba zákazníkům. Media Cloud je navržen tak, aby pokrýval specifické nároky majitelů videoobsahu nebo webového obsahu. K tomu výrazně napomáhá vlastní CDN infrastruktura.

Jde především o schopnost odolat nárazovému náporu uživatelů při mimořádných situacích (sportovní a online přenosy) anebo zajistit kvalitu videa i jeho snadné ukládání v neomezeném množství. Přestože je Media Cloud na trhu pouze krátce, některé z jeho služeb již využívá například TV Prima, TV Nova nebo TV Óčko.

Pro letošní rok plánují ČRa udržet v oblasti cloudových služeb obdobný růst. Podpořit ho chtějí zejména nabídkou komplexní správy zákaznických řešení a rozšířením služeb pro zajištění kompletního IT zákazníků.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality