Hlavní navigace

IT událost roku: Windows 7 přichází na trh

22. 10. 2009

Sdílet

Windows 7 jde do prodeje

Ještě před dvěma lety rozhodně nikdo nečekal, že Microsoft přijde ještě během roku 2009 s novým operačním systémem. Mnozí dokonce nástup dalších Windows odhadovali až na rok 2011. Microsoft však dokázal rychle zareagovat na odpor především firemních zákazníků vůči Windows Vista, prudce otočil kormidlem a začal věnovat veškeré úsilí k brzkému dokončení nového systému. A výsledek snažení redmondského giganta? Pravý opak předcházejících Windows Vista. Rychlý, intuitivní a stabilní systém. Takovéto přívlastky často dostává od uživatelů, jež si již vyzkoušeli jeho beta či RC verzi.

Klíčové však bude, jak se k Windows 7 postaví firmy a také výrobci netbooků. Přestože mnoho lidí Windows Vista kritizuje, jeho prodeje na domácích počítačích rozhodně nebyly nějak žalostné. Jen se podívejte kolem sebe, na nové notebooky i stolní počítače svých kolegů a kamarádů. Na drtivé většině z nich najdete Windows Vista. Jedinou výjimkou jsou netbooky, pro které by byl Windows Vista nestravitelný. V tomto ohledu Microsoft při vývoji Windows Vista zřejmě neočekával takový boom netbooků, jinak by určitě více přemýšlel nad hardwarovými nároky svých operačních systémů a nemusel by potupně neustále posouvat datum konce prodeje licencí Windows XP.

Windows 7 má beze sporu skvělé ohlasy, avšak právě ty mohou být jeho zkázou. Například český Microsoft očekává, že do konce příštího roku prodá na milión licencí Windows 7. Když se však zamyslíte nad tímto číslem, muselo by jít téměř o zázrak.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?