Hlavní navigace

Na co se můžeme těšit u Firefoxu ve verzi 3.7 a 4.0?

6. 11. 2009

Sdílet

Jak bude vypadat Firefox ve verzi 3.7 a 4.0?

Očekávaná proměna vzhledu a ovládání Firefoxu pravděpodobně nastane ve dvou krocích. Některé menší změny přinese již verze 3.7, která se má objevit na trhu v první polovině roku 2010, výraznější změny se však podle dostupných informací objeví až ve verzi Firefoxu 4.0, který je prozatím plánován ke konci příštího roku (viz obrázek).

 

Firefox

 

Názory některých uživatelů, že současné rozhraní Firefoxu vypadá v nových Windows 7 poněkud zastarale, chce Mozilla vyvrátit právě už ve verzi 3.7, kde představí styl oken známý z Widows Vista, nové barevné sladění. Navíc po vzoru Microsoftu plánuje Mozilla skrýt nabídku menu a také ji zkrátit na pouhé dvě položky (Stránka a Nástroje), navíc  v neposlední řadě se též uživatelé dočkají sjednocení tlačítek „Aktualizovat stránku“ a „Zastavit načítání.“

Změny rozhraní pak budou pokračovat ve Firefoxu 4.0, který podle dostupných informací přinese uživatelům možnost posunout jednotlivé záložky (a tedy i otevřené stránky) úplně nahoru, do lišty okna aplikace, tedy tak, jak to doposud známe z prohlížeče Google Chrome. Dále Mozilla plánuje sjednocení adresního řádku a pole pro hledání – tedy další věc známá z Chrome.

 

Více informací hledejte v článku na sesterském serveru Computerworld:

http://computerworld.cz/software/mozilla-poodhalila-zmeny-rozhrani-ve-firefoxu-3-7-a-4-0-5071

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?