Hlavní navigace

Pocházejí Windows 7 z pravěku?

25. 10. 2009

Sdílet

Pocházejí Windows 7 z pravěku?

 

Jak jsme vás již informovali včera, s vypuštěním Windows 7 je spojeno obrovské mediální a reklamní úsilí Microsoftu a distributorů nového OS o prokázání pokroku ve vývoji Windows. Tento progres je naprosto zjevný, jak si ostatně můžete přečíst v naší recenzi Recenze: Windows7 Ultimate - Úspěch nebo propadák?. Stále častěji se však v kontextu tradičních sloganových slov jako rychlejší, jednodušší, stabilnější či efektivnější nabízí také otázka: rychlejší, jednodušší... než co? Než konkurenční operační systémy? Ne, ne, ba naopak. Pokrok je prezentován oproti předchozí verzi OS - Windows Vista.

Jeden ze čtenářů www.pcworld.cz, který se podepsal jako "Trma", nás e-mailem upozornil na reklamu umístěnou na webovém portálu www.techdata.cz, který je prezentací jednoho z distributorů operačího systému Windows 7. K tomuto upozornění připojil následující text:

"Reklama zobrazuje pokrok Windows 7 tak, že zde pochodují pravěcí lidé s kamennou deskou v ruce s nápisem Windows Vista. Ti jsou však náhle převálcováni buldozerem s logem Windows 7. To vše zakončuje titulek "KONEC PRAVĚKU" s datem 22.10, kdy byla Windows 7 oficiálně uvedena do prodeje. Jenže Windows 7 oficiálně z velké části vycházejí  právě ze svého předchůdce, Windows Vista. Lze to chápat tak, že nová Windows 7 jsou jen vylepšením pravěké technologie? Chlubit se tím, že jsme dříve udělali něco úplně špatně, avšak teď máme něco nového, co z toho sice vychází, ale je to výrazně lepší, mi přijde poněkud nefér vůči uživatelům."


Reklama na Windows 7

Reklama na Windows 7

Reklama na Windows 7

Reklama na Windows 7


Názor čtenáře nemusí vyjadřovat stanovisko redakce. Chtěli bychom však znát názor našich čtenářů!

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?