Hlavní navigace

Jednotné řešení OneMesh vám umožní bezstarostné surfování bez prodlev

20. 11. 2019

Sdílet

Právě toto jsou důvody, proč na scénu přicházejí systémy typu MESH, jejichž hlavním cílem je vytvoření jedné Wi-Fi sítě pro celou domácnost. S takovou sítí už nebudete muset řešit výpadky ve vzdálenějších místnostech a jednoduše se připojíte odkudkoliv, aniž byste si všimli, že váš smartphone právě „přepnul“ z jednoho Wi-Fi prvku na druhý. Kdekoliv v rámci své domácnosti už tak díky MESH řešení můžete být připojeni k jedné domácí síti s jedním názvem (SSID). Uživatelé se mohou volně pohybovat po prostoru a přitom poslouchat hudbu skrze nějakou z hojných on-line platforem, volat přes mobilní aplikaci nebo dokonce hrát hry, přičemž nedochází k prodlevám, jež by narušovaly uživatelský zážitek. Mesh totiž vždy vybere tu aktuálně nejvhodnější jednotku a pásmo pro vaše zařízení.

TP-Link OneMesh využívá stávající infrastrukturu

TP-Link uvedl svoje řešení OneMesh, které uživatelům přináší stabilní připojení v domácnostech, ve kterých pokryje každý kout. K tomu stačí jediné: mít už doma kompatibilní router TP-Link, u kterého stačí jedna bezplatná aktualizace firmwaru, díky které pak bude fungovat jako jádro sítě. To se sice prozatím týká pouze routeru Archer C7 (a také extenderů čili opakovačů signálu RE300 a RE200), ale další zařízení kompatibilní se systémem OneMesh jsou už na cestě. Kromě běžných Wi-Fi routerů a opakovačů bude možnost připojení do sítě OneMesh postupně zpřístupňovaná pro zařízení typu powerline adaptérů, DSL routerů nebo LTE routerů.

Vše jednoduše spravujte pomocí mobilní aplikace

Produkty řady OneMesh s sebou přinášejí spoustu výhod včetně snadné a sjednocené správy všech zařízení v sítí prostřednictvím jedné mobilní aplikace Tether. Tu si lze zdarma stáhnout v obchodech Google Play či App Store, respektive skrze webové rozhraní přímo z počítače. Můžete v ní upravovat různé parametry připojení, například název sítě, heslo, ale také možnosti rodičovské kontroly a řízení přístupu. A našince potěší také její kompletní lokalizace aplikace do češtiny. Aplikace samozřejmě funguje na jakémkoliv zařízení s operačními systémy Android či iOS, webové rozhraní pak spustíte v jakémkoliv internetovém prohlížeči.

Vzájemná kompatibilita usnadňuje instalaci...

Díky ucelenosti technologie TP-Link OneMesh jsou jednotlivá zařízení vzájemně kompatibilní a je možné je libovolně kombinovat. A v neposlední řadě, pokud jste si už dříve koupili síťové zařízení od TP-Linku, spadající do kategorie OneMesh, můžete při tvorbě nové mesh sítě výrazně ušetřit.

Mezi první produkty série OneMesh, představené v letošním roce, patří extender RE300. Ten se bezdrátově připojí k routeru a zesílí a rozšíří svůj signál do oblasti, kam sám nedosáhne. Kromě toho zvládne fungovat ve dvou frekvenčních pásmech, přičemž v pásmu 2,4 GHz dokáže vyvinout rychlost připojení až do 300 Mbit/s, v pásmu 5 GHz potom až 867 Mbit/s. K podporovaným funkcím patří tzv. Adaptive Path Selection, čili v překladu adaptivní volba trasy, díky níž je automaticky zvolená nejrychlejší trasa k routeru v rámci dvojice využívaných pásem.

která už nemůže být jednodušší

Instalace OneMesh systému je velice snadná. Bezdrátovou síť rozšíříte tak, že nejprve stisknete tlačítko WPS na routeru a potom to samé tlačítko na opakovači (platí pro modely RE300 a RE200, ale u jiných zařízení bude postup obdobný). Potom opakovač (extender) umístíte tak, aby byl v prostoru, kde bude umístěný, stále dostatek signálu z routeru (což zjistíte pomocí signálního světla), a aby signál z extenderu zároveň pokryl kýženou oblast. Jestliže váš stávající router od TP-Linku nepodporuje technologii WPS, je možné spárování obou síťových zařízení vykonat snadno a rychle pomocí mobilní aplikace nebo webového rozhraní.

TP-Link používá název OneMesh jako ochrannou známku pro všechny produkty řady OneMesh; TP-Link Mesh je potom označením mesh technologie společnosti.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?