Hlavní navigace

Jednotné řešení sjednocené komunikace pro PC, Macy, tablety i smartphony nabízí Cisco

18. 3. 2011

Sdílet

Jabber také spolupracuje se stávajícími řešeními pro Unified Communication včetně koncových zařízení Cisco Unified IP Phones, Cisco WebEx MeetingCenter a Cisco TelePresence a dovoluje mezi nimi přecházet v rámci jedné konverzace.

Otevřený standard XMPP umožňuje komunikovat napříč všemi sítěmi, které jej podporují. Nabízí se propojení s řešeními od Google (GTalk), AOL, IBM či Microsoftu. XMPP podporují také Facebook a další webové služby.

Zajímavou vlastností je plná integrace s kancelářským balíkem Office, která umožňuje používat instant messaging a video hovory v kombinaci s e-maily, kontakty a dokumenty přímo z jednotlivých aplikací. Cisco Jabber je v současnosti k dispozici pro Windows, iPhone, iPad, komunikátory Nokia, Android a BlackBerry. Uvedení pro Apple Mac je naplánováno na léto 2011.

 

Cisco Jabber podle výrobce kombinuje v jedné aplikaci:

  • Stavové zprávy: Okamžitý přehled o připojených uživatelích, stavové zprávy mohou být také automaticky generovány z dalších aplikací.
  • Instant Messaging: Klasická textová komunikace v reálném čase s podporou konferencí.
  • Video: Cisco Jabber pracuje s videem v HD rozlišení a využívá kodek H.264, což zajišťuje kompatibilitu s podnikovými telepresence řešeními i dalšími koncovými zařízeními Cisco.
  • Hlas: S podporou správy hovorů, zajištěním kvalitního přenosu a podporou pro VoWiFi pro mobilní zařízení.
  • Konference: Konferenční hovory se sdílením obrazovek a podporou WebEx Meetings – včetně webových konferencí a úpravy videa.
  • Mobilita: Zabezpečené připojení je k dispozici pro tablet Cisco Cius, iPhone, iPad, Android, BlackBerry a chytré telefony Nokia.
  • Sjednocená komunikace (Unified messaging): Své zprávy a hlasovou schránku mohou uživatelé ovládat z počítače, mobilních telefonů, MS Outlooku i přes webové rozhraní.
Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?