Hlavní navigace

Jednotnou vysokorychlostní ethernetovou síť nabídne v regionu střední Evropy firma GTS

2. 12. 2009

Sdílet

Rozšíření ethernetové sítě bylo zahájeno v listopadu. Během prvních tří měsíců bude v největších evropských městech rozmístěno 15 klíčových uzlů, které budou tvořit jádro sítě.

Cílem je prý mít k dispozici více než 450 síťových uzlů do konce roku 2011, a to ve městech, kde už skupina má své vlastní optické sítě. S cílem posílit spolupráci s mezinárodními poskytovateli připojení plánuje GTS zavést ethernetové POP v klíčových propojovacích bodech západní Evropy, například ve Frankfurtu nebo ve Vídni. Zlepšené ethernetové služby by měly být spuštěny v polovině roku 2010.

Služby ethernetu budou nabízeny až do výše 10gigabitového Ethernetu (GbE), což umožní zákazníkům zvolit rychlost na základě svých preferencí.

GTS nabídne v rámci počátečního zavádění své ethernetové sítě dvě služby. První je Ethernet Line, která umožňuje spojení typu point-to-point s garantovanou šířkou pásma až 10 Gb/s.

Druhou službou je pak Ethernet NNI, která zajišťuje centrální handover spojení pro obvody v rámci ethernetové sítě GTS. V budoucnu plánuje firma nabídnout také ethernetové služby LAN s vícebodovým L2 VPN připojením.

„Až dosud jsme nabízeli našim zákazníkům ethernetové pokrytí v každé zemi individuálně,“ řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS CE. „Díky vlastní robustní síti s bezkonkurenčním pokrytím v pěti zemích regionu střední a východní Evropy a nabídce komplexního ethernetového portfolia může GTS CE nabídnout svým mezinárodním zákazníkům s pobočkami ve více lokalitách efektivnější správu sítě s vysokorychlostním přenosem dat, hlasu i videa.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?