Hlavní navigace

Kaspersky Lab uvádí Kaspersky Mobile Security 8.0

5. 6. 2009

Sdílet

Kaspersky Lab uvádí Kaspersky Mobile Security 8.0

 

Nový produkt ocení zejména lidé, kteří ve smartphonech nosí citlivá data, například manažeři nebo klíčoví pracovníci. Smartphony patří z hlediska bezpečnosti k nejohroženějším  zařízením – podle statistik se celosvětově ztratí zhruba 30 procent mobilních zařízení a 25 procent zařízení obsahuje obsahuje citlivá data.

Modul proti krádežím v řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 umožňuje vlastníkovi ztraceného nebo odcizeného smartphonu vzdáleně zablokovat přístup k zařízení nebo zcela vymazat jeho paměť pouze tím, že pošle na číslo telefonu SMS zprávu obsahující kódové slovo.

Pro případ, kdy je ze ztraceného nebo ukradeného telefonu vyjmuta SIM karta, je v řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 určen modul SIM Watch, který skrytě odešle zprávu oznamující vlastníkovi telefonu nové telefonní číslo přístroje. Tato funkce zajišťuje, že vlastník bude moci bez ohledu na okolnosti smazat svá data nebo telefon zablokovat. Policie může nové číslo použít také k tomu, aby ukradené zařízení vysledovala a vrátila právoplatnému majiteli.

Pro uložení citlivých nebo důvěrných informací do mobilního telefonu umožňuje řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 přidat další úroveň zabezpečení. Ve  smartphonu je vytvořena zabezpečená složka, jejíž obsah je neustále zašifrován a je přístupný pouze po zadání uživatelem definovaného hesla. Po zadání hesla složka kvůli zvýšení komfortu práce zůstává přístupná, dokud systém nedetekuje určitou dobu bez uživatelovy aktivity; pak složku opět uzamkne.

Novinkou v řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 je rodičovská kontrola. Tato komponenta umožňuje rodičům omezit na mobilním telefonu dítěte zasílání nebo přijímání určitých zpráv (například na čísla se speciální tarifikací, na čísla se službami pro dospělé apod.). Pomocí funkce SMS Find mohou rodiče v případě, že telefon podporuje GPS, své děti také najít.

Řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 obsahuje rovněž vylepšený antispamový modul. Spamový filtr neblokuje pouze nevyžádané zprávy, ale také volání, čímž chrání uživatele před podvodníky a vtíravou reklamou. Nová verze řešení Kaspersky Mobile Security dokáže pracovat jak v režimu whitelistu (přijímají se pouze volání a zprávy od určených kontaktů), tak i s pomocí blacklistu (přijímají se volání a zprávy ze všech čísel vyjma těch uvedených v seznamu spammerů).

Vestavěný antivirový skener automaticky sleduje veškeré příchozí a změněné objekty a stejně tak provádí kontrolu zařízení na vyžádání (on-demand). Všechny objevené škodlivé objekty mohou být vymazány nebo uloženy do karantény. Pravidelné aktualizace databází antiviru přes různé komunikační kanály (včetně synchronizace telefonu s PC) zajišťují efektivní nalezení a odstranění nových škodlivých programů. Firewall integrovaný do řešení Kaspersky Mobile Security 8.0 chrání uživatele před útoky hackerů a červů pro mobilní zařízení, které se šíří přes rozhraní Bluetooth a Wi-Fi.

Nová aplikace společnosti Kaspersky Lab pro ochranu mobilních telefonů byla vyvinuta tak, aby byla plně kompatibilní s operačními systémy Symbian 9.1, 9.2 a 9.3 a Windows Mobile 5.0, 6.0 a 6.1.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?