Hlavní navigace

Kaspersky uvádí na trh Anti-Virus 2011 for Mac

2. 12. 2010

Sdílet

Nové antivirové řešení podle svých autorů chrání Apple Mac OS X před všemi typy počítačových hrozeb včetně virů, červů, trojských koňů, spywaru, adwaru, botů a phishingových stránek. Kaspersky Anti-Virus 2011 for Mac používá společné antivirové databáze pro Mac i další platformy, jako jsou Microsoft Windows a Linux. Dokáže tudíž zabezpečit i hostované virtuální operační systémy a multiplatformní počítačové sítě.

Při zkoumání podezřelých souborů využívá Kaspersky Anti-Virus 2011 for Mac firemní on-line databázi obsahující  data získaná globálním distribuovaným systémem pro monitorování hrozeb. Kaspersky Anti-Virus 2011 for Mac využívá on-line databázi také k získávání informací o podvodných a nebezpečných stránkách. Tyto informace pak slouží aplikaci Kaspersky URL Advisor pro označování nebezpečných odkazů speciální barevnou značkou. Posuvem kurzoru na takovou značku může uživatel získat podrobnější informace o příslušné stránce a rozhodnout se, zda ji zobrazit nebo ne. Kaspersky URL Advisor je podporován prohlížeči Safari, Mozilla Firefox a Google Chrome.

Kaspersky Anti-Virus 2011 for Mac poskytuje ochranu i před uživatelskými chybami, které mohou vést ke ztrátě dat nebo k nechtěné změně bezpečnostních nastavení. Skenování objektů probíhá údajně v reálném čase bez negativních dopadů na rychlost stahování souborů z Internetu a na další činnosti. Co se týče uživatelského rozhraní, Kaspersky Anti-Virus 2011 pro Mac - koncepce oken, panelů a nabídky položek je vypracovaná ve stylu Mac OS X a odpovídá vzhledu operačního systému a standardních aplikací.

Koncepce Kaspersky Anti-Virus 2011 for Mac je provedena za účelem ochrany Mac OS X verze 10.5 a vyšší běžící ve 32bitovém i 64bitovém módu. K dispozici je zatím pouze anglická verze.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?