Hlavní navigace

Klíč k odemknutí PlayStationu 3 zveřejněn na internetu

27. 1. 2010

Sdílet

Na PlayStationu 3 lze za normálních podmínek používat pouze software, který byl digitálně podepsán společností Sony. Jedná se o součást komplexního DRM systému pro správu digitálních práv, jenž byl navržen za účelem potlačit softwarové pirátství. Hotzovi se však podařilo tuto digitální ochranu prolomit. „Konzole PS3 byla hacknuta, nyní je vaším úkolem přijít na to, jak toho využít,“ uvádí v archivu společně s klíčem.

Díky online zpřístupněnému klíči pravděpodobně celá řada programátorů začne hledat způsoby, jak se dostat do systému ještě hlouběji. Pro některé z nich může být cílem cracknutí šifrovacího systému, jenž má na svědomí nemožnost hraní nelegálních kopií her.

Ostatní bude pravděpodobně motivovat techničtější výzva spojená s rozjetím vlastního softwaru na výkonné platformě PlayStation 3. Nejedná se totiž pouze o herní platformu, ale výkonný počítač, na kterém bylo možné až do loňského roku provozovat Linux. Tato možnost byla přerušena příchodem novější a tenčí verze konzole a pobouřila celou řadu uživatelů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?