Hlavní navigace

Květen ve víru dalších akvizic – nakupovaly Citrix, Rambus či Sandisk

27. 5. 2011

Sdílet

Citrix Systems se poohlédl po společnosti Kaviza, což je výrobce předkonfigurovaných systémů VDI-in-a-box. Ty významným způsobem usnadňují  implementaci desktopové vizualizace malým a středním firmám. VDI (Virtual Desktop Infrastructure) zažívá v posledních měsících obrovský zájem ze strany podniků a Citrix očekává, že zmíněnou koupí získá na tomto trhu významnější podíl. Cenové podmínky transakce nebyly oznámeny.

Společnost Rambus, známý návrhář paměťových čipů, zase hodlá koupí firmy Cryptography Research, za niž vydala téměř 350 milionů dolarů, vylepšit své systémy o bezpečnostní prvky instalované rovnou v hardwaru jeho partnerských výrobců.  Vylepšení by měla mimo jiné zahrnovat řešení pro ochranu obsahu či síťové zabezpečení.

Podobně vysokou částku jako Rambus vydala za akvizice i firma SanDisk, když se dohodla na převzetí společnosti Pliant Technology, dodavatele podnikových SSD. Sám SanDisk dosud vystupoval jako výrobce flash pamětí pro spotřebitelský segment, zejména flash karty a USB disky. Naopak Pliant se etabloval jako prodejce vysoce výkonných SSD pro nejnáročnější typy firemního nasazení, jehož systémy využívají protokol SAS.

Donedávna se firma soustředila na prodej dražších NAND flash pamětí typu SLC (Single-Level Cell), na podzim loňského roku však začala nabízet prvky i s méně výkonnými, ale levnějšími čipy MLC (Multi-Level Cell). V jejím portfoliu však jsou i paměťové moduly PCI určené především pro vysoce výkonné servery.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?