Hlavní navigace

Lenovo představuje multidotykový tablet netbook a notebooky z řady IdeaPad

9. 2. 2010

Sdílet

Lenovo představuje multidotykový tablet netbook a notebooky z řady IdeaPad


Novinky zastupuje IdeaPad Y550P, výkonný notebook určený pro hry a zábavu, který je vybaven procesorem Intel Core i3, i5 a i7, druhou novinkou je model IdeaPad S10-3t, multidotykový tablet netbook s tenkým dotykovým displejem otočným o 180°. Do třetice byl představen IdeaPad G560, který představuje notebook pro každodenní kancelářskou práci, studenty nebo domácí použití.

 

IdeaPad S10-3t

Lenovo IdeaPad S10-3t představuje konvertibilní tablet, který nabízí uživatelům technologii Lenovo NaturalTouch navrženou pro dotykový displej. Multidotykový tablet netbook lze přitom používat jako klasický netbook nebo překlopit a sklopit obrazovku a používat jej jako tablet. 10,1palcový IdeaPad S10-3t je vybaven procesorem Intel Atom N450 a 250GB pevným diskem. IdeaPad S10-3t díky svým stereo reproduktorům s certifikací Dolby Headphone nabízí bohatý hudební zážitek, funkce DirectShare umožňuje uživatelům synchronizovat soubory s jiným notebookem, a to bez nutnosti připojení k internetu.

Nástroj Quick Start 2.0 zase umožňuje uživatelům přístup k aplikacím a webu bez nutnosti startovat operační systém Windows. Další zajímavé funkce, které budou u těchto tablet netbooků k dispozici, jsou například technologie VeriFace pro rozpoznání obličeje, s níž se lze do počítače přihlásit místo zadávání dlouhých hesel, Active Protection System pro ochranu pevného disku počítače před náhlými nárazy nebo pády, a možnost automaticky měnit orientaci informací zobrazených na displeji v závislosti na způsobu natočení netbooku. IdeaPad S10-3t se dodává s neoprenovým obalem.

 

IdeaPad Y550P

IdeaPad Y550P

IdeaPad Y550P je v rámci spotřebitelského portfolia společnosti Lenovo notebookem pro náročné uživatele, který si poradí s náročnými grafickými i multimediálními aplikacemi. Zároveň je Y550P prvním notebookem společnosti Lenovo využívajícím nové procesory Intel Core i3, i5 a i7 s technologií Intel Turbo Boost (u procesorů Intel Core i5 a i7), která automaticky zrychluje procesor pokaždé, když počítač potřebuje extra výkon. Tento výkonný notebook také nabízí uživatelům grafickou kartu NVIDIA, 15,6palcový širokoúhlý displej s HD rozlišením 1366 x 768 bodů, prostorový zvuk Dolby Home Theater a nástroje od společnosti Lenovo jako SlideNav - dotykový panel nad klávesnicí, který umožňuje  jednodušší procházení programů a dokumentů, nebo dokáže například i změnit pozadí pracovní plochy.

 

Lenovo IdeaPad G560

K poslednímu přírůstku do řady produktů Idea, který je nyní dostupný v České republice, patří notebook G560 určený pro všechny spotřebitele. Notebook G560 nabízí potřebný výkon především díky procesoru Intel Core i3, 4 GB DDR3 paměti a grafické kartě NVIDIA GeForce 310M. Lenovo G560 je k dispozici s 15,6palcovým širokoúhlým displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů, poměrem stran 16:9 a LED podsvícením.

Notebook podporuje HD grafiku a je vybaven HDMI konektorem. Ovládání notebooku pak usnadňuje numerický blok na klávesnici. Mezi další funkce patří Lenovo Energy Management 5.0, který umožňuje prodloužit životnost akumulátoru, zajistit jeho dlouhou výdrž a také nižší hlučnost notebooku pomocí dynamicky řízeného ventilátoru. Notebook Lenovo G560 je k dispozici se stylovou brašnou, která je součástí jeho ceny.

Lenovo IdeaPad G560

Ceny a dostupnost

Všechny notebooky jsou dostupné v České republice již nyní. Cena IdeaPad S10-3t začíná na 10.990 Kč, IdeaPad Y550P na 19.990 Kč a Lenovo IdeaPad G560 na 15.490 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?