Hlavní navigace

Lenovo uvádí byznys notebooky ThinkPad Edge+

14. 4. 2011

Sdílet

Notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s kladou důraz na design a odolnost a snaží se být také  všestranně použitelné. Odpovídající výkon zajišťuje druhá generace procesorů Intel Core (kódově označované jako Sandy Bridge), certifikace Lenovo Windows 7 Enhanced Experience 2.0 pak přináší podle výrobce zrychlení startu systému a notebooky jsou vybaveny i řadou technologií ThinkVantage.

ThinkPad Edge E220s je 12,5palcoý model, na výšku měří 21,9 mm a váží 1,59 kg. ThinkPad Edge E420s startuje na tloušťce 23,1 mm a hmotnosti 1,89 kg kilogramů. Oba modely mají kovové okraje.

Nechybí samozřejmě trackpoint, na který jsou uživatelé Lenovo zvyklí. Klávesnice je odolná proti polití, například při thinkpad edgenáhodném převrhnutí kávy. Pro malé a střední podniky, které potřebují zařízení pro přehrávání médií, má ThinkPad Edge E420s skrytou štíhlou štěrbinovou (slot-in) DVD mechaniku.

Na vývoji notebooků ThinkPad Edge spolupracuje společnost Lenovo také s vývojáři společnosti Microsoft a díky tomu se tyto notebooky vyznačují certifikací Lenovo Windows 7 Enhanced Experience, která potvrzuje, že jsou vyladěny pro použití se systémem Microsoft Windows 7. Mezi výhody patří například rychlejší start systému (údajně až o 30 % rychlejší) či aplikací nebo vypnutí notebooku během několika vteřin.

Notebooky podporují technologii Intel Wireless Display a ve vybraných konfiguracích jsou také vybaveny integrovaným 3G modemem pro mobilní připojení k internetu.

Notebooky ThinkPad Edge E220s a E420s budou k dispozici od dubna 2011. Ceny jednotlivých modelů začínají od 19 890 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?