Hlavní navigace

LG útočí na trh high-end smartphonů s novým modelem G2

9. 8. 2013

Sdílet

Smartphony společnosti LG jsou známy tím, že do značné míry připomínají aktuální modely konkurenčního a úspěšnějšího výrobce Samsung. Tentokrát se však situace mění, novinka LG G2 útočí na pozici jednoho z nejvybavenějších smartphonů a přidává několik netypických prvků.

G2 nese 5,2palcový full HD displej a bude prvním telefonem dodávaným s výkonným mobilním procesorem Qualcomm Snapdragon 800. CPU sestává ze čtyř jader a je taktován na frekvenci 2,26 GHz. G2 dále disponuje 13MPx kamerou s optickým stabilizátorem (podobně jako například Nokia Lumia 920) a podporuje sítě 4G LTE. G2 bude dodáván s operačním systémem Android 4.2.2.

Čím telefon (ať už pozitivně či negativně) zaujme ve srovnání s konkurencí, je umístění tlačítka pro vypnutí a ovládání hlasitosti na zadní stranu těla, nebo možností probudit a uspat systém poklepáním na dotykový displej. Dalšími softwarovými novinkami je „režim pro hosta“ (lze navolit, které aplikace mohou být spuštěny) nebo možnost přijmout příchozí hovor pouhým přiložením telefonu k uchu. G2 je pak snad prvním zařízením, jež nabízí funkci „audio zoom“, jež funguje tak, že při natáčení videa na displeji vyberete ten zdroj zvuku (například jednu osobu v davu), který chcete slyšet lépe, a G2 jej automaticky zesílí při současném zeslabení zbytku.

Novinka G2 se začne prodávat do dvou měsíců na světových trzích. Kdy se telefon dostane do České republiky a jakou cenovku předvede, společnost zatím neoznámila.

 

Zdroj: IDG News Service, Lg.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?