Hlavní navigace

Live Search nahradí Google při vyhledávání na Seznam.cz

9. 2. 2009

Sdílet

Seznam bude používat Live Search pro vyhledávání


Microsoft se snaží propagovat svůj Live Search všemi možnými způsoby, přesto ale neustálé ztrácí právě na úkor  konkurenčního vyhledávače Google. Nová smlouva se Seznam.cz by ale měla nadvládu Googlu alespoň v České republice významně omezit. Našemu trhu totiž v počtu vyhledávání vévodí Seznam.cz, který nechává Google přes jeho stálý růst „až“ na druhém místě.

 

live searchSeznam.cz chápeme jako klíčového hráče na poli českého internetu. Uzavření strategické spolupráce proto vidíme jako vzájemně prospěšné nejen pro obě společnosti, ale také pro uživatele vyhledávacích služeb Seznam.cz,“ potvrzuje významnost nové smlouvy Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel společnosti Microsoft v České republice.

 

Spokojenost i na druhé straně potvrzuje výkonný ředitel Seznam.cz Pavel Zíma: „Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali. Live nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům.“

 

Na závěr upozorňujeme, že výměna Google za Live Search nijak neovlivní vyhledávání v českém internetu na serveru Seznam.cz, pro které portál užívá svou vlastní technologii. Live Search totiž bude využit pro vyhledávání cizojazyčných stránkách.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?