Hlavní navigace

Lokola umožňuje rozpoznání vaší lokality ve Firefoxu 3.5

2. 7. 2009

Sdílet

Lokola umožňuje rozpoznání vaší lokality ve Firefoxu 3.5


LOKOLA nabízí geo-lokaci přes nový prohlížeč Mozilla Firefox 3.5. S Lokolou si mohou uživatelé najít nejbližší restauraci v dané lokalitě, ale i nejbližší bankomat, úřad, poštu, Czechpoint, lékárnu, obchodní centrum či libovolný z dalších 200.000 bodů z databáze.

LOKOLA na webu je k dispozici na http://www.lokola.cz a na mobilu je k dispozici na adrese http://m.lokola.cz. Pokud navštívíte Lokolu (www.lokola.cz), nový Firefox se vás při stisknutí tlačítka „Moje pozice“ zeptá, zda chcete informace o Vaší poloze poskytnout. Pokud souhlasíte, Firefox použije informace o nejbližších Wifi a IP adresu vašeho počítače. Tyto informace zašle na Google Location Services, aby zjistil informace o vašem umístění. Předpokládané umístění je pak Firefoxem odesláno stránce, která o tuto informaci požádala.

Nedávno byla spuštěna služba geo-vyzhledávání  akcí,  (www.lokola.cz/akce), pomocí které lze vyhledávat kina, divadla, koncerty a další akce v příslušné lokalitě. Lokola je dnes dostupná na většině mobilních platforem - na mobilním webu, na Javě, Windows Mobile, Google Androidu nebo Apple iPhonu. Nový Firefox 3.5 stáhnete na adrese: http://www.mozilla-europe.org/cs/firefox/

Autoři webu upozorňují, že přesnost se může místo od místa značně lišit. Na některých místech mohou poskytovatelé služeb zjistit polohu s přesností na několik metrů. Na druhou stranu jsou místa, kde to může být o mnoho více. Všechny polohy zjištěné poskytovateli služeb jsou orientační, a tak není garantována přesnost poskytovaných informací o poloze.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?