Hlavní navigace

Procesor Intel Lynnfield se objeví v srpnu

2. 6. 2009

Sdílet

Očekávaný procesor od společnosti Intel - Lynnfield - se má veřejnosti představit už dnes v rámci veletrhu Computex, který se odehraje v tchajwanském hlavním městě Tchaj-pej. Prodejci hardware pak očekávají, že by se na trhu měl objevit v druhé polovině roku, pravděpodobně v srpnu.

Lynnfield je přímým následovníkem procesorů řady Intel Core i7, což je dosavadní vlajková loď Intelu. Má však takový výkonnostní náskok před situací na softwarovém trhu, že se z ní zatím příliš velký prodejní hit nestal. Možná i proto odsouvá Intel příchod Lynnfieldu do pozadí.

Od informovaného zdroje totiž vyšlo najevo, že čipy a základní desky podporující procesory Lynnfield, budou k dispozici už v červenci. Intel však požádal výrobce, aby jejich prodej odložili právě na srpen.

Vypuštění Lynnfieldu má být podle plánu společnosti následováno dalším čipem, který nese název Clarkdale a je očekáván začátkem roku 2010. Obě technologie se příliš neliší a využívají stejný typ socketu. Také Clarkdale bude podporován přicházejícími čipovými sadami P55 a P57.

Za zmínku stojí právě druhý jmenovaný čipset - P57. Ten by se měl do prodeje dostat ve zhruba stejnou chvíli jako Clarkdale a bude podporovat takzvaný Braidwood, tedy vylepšenou verzi Intel Turbo Memory (turbo paměti).

Dalším na „jízdním řádu" Intelu je procesor Gulftown, což je přímý pokračovatel linie současných Intel Core i7 Extreme Edition procesorů. Toto CPU by se mělo objevit ve druhém čtvrtletí příštího roku.

Co se týče nejbližších Lynnfieldů, odborníci jim už začali přezdívat Intel Core i5, což by podle některých indicií mělo být prodejní jméno. Intel to však zatím nepotvrdil a v poslední době se naopak ukazuje, že by Lynnfield mohl rozšířit aktuální nabídku Intel Core i7 procesorů, pochopitelně s odlišnými sériovými čísly.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?