Hlavní navigace

McAfee: Každý den je rozesláno přes 150 miliard spamových zpráv

20. 10. 2009

Sdílet

Říjnový Spam Report laboratoří společnosti McAfee uvádí, že celosvětově se 70 % spamu v tuto chvíli týká nabídky „kanadské farmacie“. Tyto nabídky využívají mj. i strachu z prasečí chřipky, obav z růstu cen léků a z nejisté budoucnosti amerického zdravotního programu Medicare. Spammeři každý den rozešlou více než 150 miliard nevyžádaných zpráv. Pokud by se tyto e-maily rovnoměrně rozdělily mezi všechny obyvatele Země, každý z nás by jich denně obdržel 30 (a to jsou započítáni i lidé, kteří vůbec nemají počítač). Podíl spamu se blíží 95 % všech odeslaných e-mailů.

Podvodníci navíc používají i stále sofistikovanější metody. Říjnový Spam Report společnosti McAfee ukazuje, že k distribuci malwaru lze použít cokoliv, jakoukoliv událost, jméno či značku, od hry Monopoly po službu pro převádění peněz společnosti Western Union nebo židovskou organizaci Chabad. Spammeři systematicky poškozují pověst celé řady firem a institucí. V případě Kanady se nakonec může dokonce stát, že spamové kampaně zhorší ve světě i pověst celé země, a v důsledku toho budou mít dopad na kanadský průmysl i ekonomiku.

Pro marketingové pracovníky i právní týmy poškozovaných subjektů vzniká nelehký problém, jak svou reputaci v případě aktivity spammerů chránit. Cílová skupina legitimních marketingových aktivit a skupina zasažená spammery přitom vzhledem k plošnému dopadu spamu nemusejí mít nulový průnik...

Podniková sféra má proti svému poškození ze strany spammerů i jiné možnosti ochrany, například použití technologií Sender Policy Framework nebo DomainKeys Identified Mail, které znesnadňují posílat e-maily s falešnou adresou odesilatele.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?