Hlavní navigace

Smrt Michaela Jacksona ochromila internet

27. 6. 2009

Sdílet

Smrt Michaela Jacksona ochromila internet

 

Smrt zpěváka Michaela Jackson jakoby všechny zaskočila, dokonce i provozovatele internetových služeb. Lidé v obrovské míře vyhledávali vše, co s popovou legendou nějak souvisí. Například nápor na vyhledávač Google byl obrovský - krátce po oznámení smrti šly požadavky na relevantní výsledky do milionů. V Google si prý chvíli mysleli, že se jedná o masivní hackerský útok, než se k nim informace o úmrtí rovněž donesla. 

Znatelný nárůst návštěv a zejména jednoho hesla zaznamenala také Wikipedia, která se dokonce na nějakou dobu pod náporem položila. Stránky jako AOL, CNN nebo Yahoo byly citelně pomalejší, rovněž vlivem masivního zájmu o informace spojené nějakým způsobem s Jacksonem. Ze smutné události těží také server Youtube. Prakticky každou hodinou jsou zaznamenávány nové rekordy v přístupu na Jakcsonova videa.

Experti ale zároveň varují uživatele internetu před podvodníky a hackery. Ti už úmrtí popového krále využívají k rozesílání emailů, které mají obsahovat nové šokující informace o okolnostech smrti. Ve skutečnosti v nich nic takového nenajdete. Do počítače se vám ale může dostat škodlivý kód, případně budete naváděni k odesílání svých soukromých údajů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?