Hlavní navigace

Microsoft: Google Chrome OS není pro Windows 7 žádným nebezpečím

20. 11. 2009

Sdílet

Microsoft banalizuje roli Google Chrome OS jako konkurenta

Podle předpokladů Microsoft nijak neohromilo včerejší představení Google Chrome OS a jeho uvolnění v podobě open source. Google však doposud nedal k dispozici jeho beta verzi a prohlásil, že nadšenci, kteří by si rádi Chrome OS vyzkoušeli na svých netboocích mají prozatím smůlu. Na druhou stranu s uvolněným zdrojovým kódem mohou pracovat a podílet se tak na vylepšení dosavadního stavu nového operačního systému.

Nový Google Chrome OS nebude k dispozici zřejmě ještě další rok, což je jeden z argumentů konkurenčního Microsoftu pro banalizování role Chrome OS jako možného konkurenta Windows 7. "Z toho co bylo doposud zveřejněno se zdá, že to (Chrome OS) je zatím pouze v počáteční fázi vývoje," řekla tisková mluvčí Microsoftu. "Z našeho pohledu se nemáme čeho obávat - naši zákazníci jasně vyjadřují přijetí toho jak Windows 7 funguje na počítačích všech možných velikostí. Dokazuje to dvojnásobek prodaných kopií Windows 7 oproti největším prodejním úspěchům našich předešlých operačních systémů," zdůvodnila neohrožený pocit Microsoftu jeho mluvčí.

Google se však soustředí na poněkud vzdálenější budoucnost, ve které chce dokázat nastartovat do plného provozu svůj operační systém během pouhých sedmi vteřin od stisknutí tlačítka "power" a během dalších tří vteřin umožnit uživateli brouzdat po internetu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?