Hlavní navigace

Microsoft hlásí 1,5 milionu prodaných telefonů s Windows Phone 7

23. 12. 2010

Sdílet

Microsoft podle nového vyjádření za prvních šest týdnů prodal přes 1,5 milionu kusů telefonů s Windows Phone 7.Uvedl to v rozhovoru produktový manažer Achim Berg. Analytici upozorňují, že tyto tržby jsou velmi dobré v porovnání s tržbami telefonu Kin, který Microsoft vydal dříve. Ten zcela propadl - prodalo se jej totiž maximálně 10 000 kusů. Navíc se telefony s Windows Phone 7 v současné době prodávají pouze v USA, a to jen u dvou operátorů: T-mobilu a AT&T. Další dva operátoři, Verizon a Sprint, jej uvedou až v příštím roce.

"Abychom uspěli ve světě mobilních technologií, musíme mít především skvělý produkt. A my jej máme, potvrzují to naši zákazníci. Odezva od zákazníků je velmi pozitivní," řekl Berg.

Windows Phone 7 jsou podle některých expertů skutečně zajímavým produktem, a tak by mohly ke koupi smartphonu přilákat i nové zákazníky. Další experti však Windows Phone 7 zcela zatracují a proklamují skvělou budoucnost Androidu a iOS. Bude velmi zajímavé sledovat, komu z hlavních konkurentů Microsoftu (Apple a Google) WP7 uberou zákazníky. Už nyní je ale jasné, že nový mobilní operační systém budí v uživatelích emoce. Ať už za tím stojí deset miliard korun, které investoval do propagace Windows Phone 7, nebo inovativní rozhraní tohoto operačního systému, otázkou i nadále zůstává, zda se Microsoftu podaří s Windows Phone 7 podobně uspět i na poli tabletů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?