Hlavní navigace

Microsoft již brzy přestane podporovat Windows XP, 2000 a Vista

9. 2. 2010

Sdílet

Podpora Windows 2000 a XP skončí v červenci

Jen pár dní poté, co Microsoft varoval před ukončením provozu Windows 7, přichází další výstraha, která se tentokrát týká starších operačních systémů. Během následujících měsíců bude ukončena podpora Windows 2000 a starších verzí Windows XP a Vista.

Prvním limitním datem je třináctý duben, kdy Microsoft zastaví aktualizace pro RTM (ready to manufacture) verzi Windows Vista. Uživatelé operačního systému by tak měli do té doby přejít na Windows Vista SP1, nebo lépe na Vista SP2. Uvedl to Jerry Bryant, manažer ze střediska Microsoft Security Response Center.

Dalším důležitým dnem pro Windows bude třináctý červenec letošního roku. V tento den totiž Microsoft hodí přes palubu všechny verze Windows 2000 a nechá jeho uživatele napospas nebezpečnému virtuálnímu moři bez jákékoli podpory.

Něco podobného provede Microsoft v červenci také s Windows XP, uživatelům však hodí záchranný kruh s nápisem SP3, který bude redmondský gigant i nadále podporovat. Přestože je však SP3 na trhu více než rok, příliš mnoho uživatelů na něj neupgradovalo. Teď už je ale opravdu čas, kdy by to tito opozdilci měli opravdu udělat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?