Hlavní navigace

Microsoft nabídne bezplatný antivir Security Essentials i malým firmám

24. 9. 2010

Sdílet

Bezpečnostní aplikaci, kterou mohly dosud zdarma používat jen domácnosti, bude možné nainstalovat až na deset počítačů v rámci jedné firmy. Malým firmám to má ušetřit výdaje za nástroje pro ochranu před hrozbami škodlivých útoků.

Microsoft Security Essentials používá engine ze svého staršího sourozence, antiviru pro podnikové prostředí, který Microsoft vyvíjí již více jak čtyři roky. Jedná se tedy o omezenou verzi Forefront Client Security. Ten se liší zejména možností centrální správy a sledování.

Bezplatný antivir od Microsoftu podle testů téměř nijak neovlivňuje výkon počítače, jeho startování ani běh. Neobsahuje žádný filtr síťové komunikace a nemůže tak kolidovat ani s bezdrátovými připojeními, jak se občas vyskytuje u jiných řešení. Jeho kód je plně dopředu testován v Microsoft vlastní produkční síti, se všemi záplatami a service packy, ještě dříve než veřejně vyjdou.

Produkt Microsoft Security Essentials je určen pro legální verze operačních systémů Windows XP SP2 nebo SP3, Windows Vista a Windows 7, včetně Windows XP módu na systémech x86 a x64.

O přesném termínu dostupnosti bude Microsoft ještě detailněji informovat.

Více informací (v angličtině) o možnosti využití Security Essentials v malých firmách lze nelézt na adrese http://blogs.msdn.com/b/mssmallbiz/archive/2010/09/22/announcing-microsoft-security-essentials-available-free-to-small-businesses-in-october.aspx.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?