Hlavní navigace

Microsoft nabízí odměnu čtvrt milionu dolarů za dopadení autora viru Conficker

17. 2. 2009

Sdílet

Od svého objevení se v říjnu 2008 stihl Conficker již napadnout miliony počítačů (odhad tvrdí 12 milionů) a tento vir patří v současnosti mezi největší hrozby v kybernetickém světě. Geroge Stathakopulos z Microsoftu k tomu říká, že je to přece trestný čin a že autor viru by za svůj skutek měl nést zodpovědnost.

Conficker je schopný vlastní reprodukce a je hrozbou hlavně pro „nezazáplatované“ operační systémy Windows – počítač dokáže napadnout jak přes internet, tak i prostřednictvím oblíbeného USB disku a pokud PC infikuje, není až tak snadné se jej zbavit, protože ruší možnost aktualizace antivirového softwaru.

Společnost Microsoft již v roce 2003 zřídila takzvaný odměňovací program s rozpočtem kolem pěti milionů dolarů na financování a odměňování lidí, kteří jsou schopni postavit autory virů a škodlivých programů před spravedlnost. V roce 2005 Microsoft ocenil sumou 250 000 dolarů např. dva muže, kterém se podařilo identifikovat tvůrce viru Sasser. Toho později zadržely německé úřady.

O tom, jak se viru Conficker zbavit jsem podrobně psali v článku Šíření viru Conficker může přerůst v epidemii.

Další informace o tom, co podniká Microsoft proti šíření viru Conficker / Downadup najdete na SecurityWorldu v článku Microsoft vypovídá válku červu Conficker.

Zdroj: IT News.sk

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?