Hlavní navigace

Microsoft představil aplikaci překládající webové stránky do 12 jazyků

23. 3. 2009

Sdílet

Nový nástroj Microsoft umí přeložit webovou stránku do 12 různých jazyků

 

Překladač AJAX API z dílny Microsoft Research umí přeložit libovolné webové stránky do 12 světových jazyků. Nástroj mohou uživatelé integrovat přímo do internetových aplikací a sítí. Informaci Microsoft zveřejnil skrze svůj Windows Live blog.

Microsoft na své právě probíhající konferenci MIX09 dává návštěvníkům možnost si nový překladač AJAX API vyzkoušet. Lidé se mohou na zaregistrovat do testovacího programu nové technologie a vidět, jak nástroj funguje na příkladu vzorové webové stránky. Tvůrci webových stránek mohou tento nástroj implementovat přímo do svých stránek pomocí pár řádek kódu, které budou mít za následek zobrazení malého panelu s překládací funkcí přímo na jejich stránce. Navíc po kliknutí na ikonu překladače nebudou uživatelé nikam přesměrování, ale text bude přeložen přímo na dané stránce.

Momentálně překladač AJAX API umí pracovat s arabštinou, čínštinou, holandštinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, japonštinou, korejštinou, polštinou, portugalštinou, ruštinou a španělštinou. Microsoft ale na vývoji nového nástroje dále pracuje a  v budoucnu slibuje přidání dalších jazyků.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?