Hlavní navigace

Microsoft odhalil podrobnosti o platformě Windows Azure

17. 7. 2009

Sdílet

Microsoft představil obchodní model pro platformu Windows Azure


Platforma Windows Azure zahrnuje vlastní operační systém pro webové služby, webovou relační databázi Microsoft SQL Azure a možnost propojení a spolupráce s .NET Services. Díky provázání se stávající infrastrukturou společnosti Microsoft nabízí Azure vývojové prostředí, automatizovanou správu služeb s „all-inclusive” zákaznickou podporou se zárukou dostupnosti služeb.

Platforma Windows Azure je univerzální sada internetových služeb provozovaných v datových centrech Microsoftu. Jejich součástí je nový operační systém Windows Azure a celá řada služeb, které lze využívat samostatně nebo navzájem propojovat. Cílem Windows Azure je vytvořit prostředí pro spouštění aplikací, které běží přímo v internetu (Cloud Computing), nebo poskytnout prostředí pro online služby, o než lze obohatit existující aplikace provozované na lokálních počítačích. Windows Azure je tak dalším krokem v rozvoji webových služeb založených na konceptu Software + Služby, kterým Microsoft zpřístupňuje uživatelům stejné služby a aplikace v různých typech zařízení. Celá platforma Windows Azure navíc vytváří prostředí k provozu aplikací pro koncové uživatele, jako jsou Microsoft Dynamics, Office Live, Exchange Online, SharePoint Online nebo Windows Live.

Zákazníci mohou využívat Windows Azure, SQL Azure a .NET Services s platbami závislými na skutečném využívání služeb. Při uvedení platformy Azure do komerčního provozu budou dle Microsoftu zákazníci moci využít časově omezených slev a výhod, které jim usnadní a zpříjemní vstup na nové trhy a oslovení nových koncových zákazníků.

Více informací o Windows Azure, SQL Azure a .NET Services bude zpřístupněno v průběhu konference Professional Developers Conference 2009 (PDC 2009), která proběhne ve dnech 17.-19. listopadu 2009. V současnosti je dostupná bezplatná testovací verze s označením CTP, kterou mohou partneři a zákazníci společnosti Microsoft už nyní využít bezplatně pro testování celé platformy a možností využití platformy Windows Azure pro svůj další rozvoj. Podrobnější informace o platformě Windows Azure a strategii Software + Služby jsou k dispozici na http://www.windowsazure.com.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?