Hlavní navigace

Microsoft představil Office Communications Server 2007 R2

7. 5. 2009

Sdílet

Současně nabízí interní telefonické konference bez telekomunikačních poplatků a pokročilé vývojářské nástroje, které umožní přímé propojení aplikací s komunikačními technologiemi a integraci komunikace s firemními procesy. Hlavním přínosem nové verze jsou podle Microsoftu především finanční úspory a zkvalitnění firemní komunikace prostřednictvím jednotné infrastruktury.

Úzká provázanost serverového a klientského řešení Office Communications Server 2007 R2 a Office Communicator 2007 přináší do firemního sektoru nové prvky komunikace využívající signalizaci stavu prezence uživatele (online, offline, nerušit, není k dispozici, na schůzce, apod.). Z prostředí Outlooku lze na základě informace o stavu uživatele zvolit vhodné médium pro komunikaci, ať už prostřednictvím online chatu, sestavením audio či videokonference, případně kontaktováním uživatele na jeho mobilním telefonu či pevné lince.

Prezence zaměstnance je navíc viditelná pro všechny uživatele firemní počítačové sítě a je jedno, jestli využívají PC, notebook či třeba mobilní telefon. Systémy prezence je dnes nově možné propojit také mezi firmami, což podle Microsoftu zjednodušuje a zintenzivňuje komunikaci například s firemními zákazníky a partnery.

Nová verze Office Communications Serveru 2007 R2 přinášívylepšené audiokonference, HD videokonference, sdílení pracovní plochy počítačů či možnost trvalé diskuze ve skupině. V rámci vylepšených hlasových služeb a mobility pak přibyla konzole pro správu prezence a delegování, Session Initiation Protocol (SIP) trunking, správa příchozích hovorů či funkcionalita zastižení na jednom telefonním čísle.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?