Hlavní navigace

Microsoft představuje nový vyhledávací nástroj Bing

28. 5. 2009

Sdílet

Microsoft představuje nový vyhledávací nástroj BingMicrosoft dnes představil Bing, novou generaci vyhledávacího nástroje známého dříve jako Live Search. Nové vyhledávací služby dostupné na Bing.com budou k dispozici celosvětově od 3. června 2009, v evropských zemích včetně České republiky nový vyhledávač nabídne své služby nejprve v testovacím režimu. Microsoft vyvinul Bing s cílem usnadnit každodenní vyhledávání informací a rozhodování uživatelů, kteří například hledají výhodné nákupy, plánují dovolenou, potřebují služby řemeslníků a podobně.

Českým uživatelům se Bing přiblíží především díky spolupráci Microsoftu s českým vyhledávacím serverem Seznam.cz. Bing bude více než milionu českých uživatelů internetu pomáhat s vyhledáváním informací na zahraničních stránkách a nabídne jim nové uživatelské rozhraní s přístupem k pokročilým funkcím a aktuálním informacím na internetu. Služby Bing na Seznamu zahájí provoz v srpnu tohoto roku.

V souvislosti se změnou vyhledávací služby společnosti Microsoft získají uživatelé v evropských zemích lokalizovanou hlavní stránku vyhledávače, která jim podle vyjádření Microsoftu nabídne intuitivní přístup k relevantním informacím a nový vyhledávací systém rozčleněný podle oblastí, kterých se vyhledávání týká. Největší změnu uživatelé zaznamenají v řazení výsledků, které bude vyhledávač třídit tak, aby odpovídaly skutečnému záměru uživatele.

Výzkumy ukazují, že lidé už dlouho nepoužívají internetové vyhledávače pro jednoduchou navigaci po webu. Polovinu času vyhledávání stráví uživatelé tím, že upřesňují původní dotaz, aby se dostali k požadovanému výsledku. Podle statistik přitom pouze jedno ze čtyř vyhledávání přinese očekávaný výsledek. Navíc dvě třetiny uživatelů od vyhledávače neočekávají informaci, ale pomoc s rozhodováním o koupi, využití služby nebo s plánováním svého času. Na takové použití ale stávající vyhledávače nejsou stavěné. Databáze vyhledávačů obsahují příliš velké množství odkazů, ale minimum informací, kterým navíc chybí struktura.

Bing tyto nedostatky dle tvrzení Microsoftu odstraňuje a ve verzi dostupné prozatím ve Spojených státech poskytne uživatelům tři základní výhody:

 

•    Přesnější výsledky díky identifikaci relevantních informací

•    Lepší strukturu a jednodušší rozhraní díky třídění vyhledávání a řazení výsledků

•    Snazší práci a porozumění v nejčastějších oblastech vyhledávání, mezi které patří zdraví, nakupování a cestování.

 

Foto: Pixmac

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?