Hlavní navigace

Microsoft představuje tenčí a lehčí Surface Hub 2S

18. 4. 2019

Sdílet

Modulární hardwarový design pak znamená, že zákazníci budou schopni svůj Surface Hub 2S postupně upgradovat. Oznámil to Microsoft na tiskové konferenci, která se konala ve středu v New Yorku. Zde byla uvedena nová verze interaktivní tabule pro pracoviště.

Ta je o 40 procent lehčí než její předchůdce s displejem, který je zároveň o 60 procent tenčí. 50palcový 4K+ displej s multi-touch funkcionalitami má nejvyšší rozlišení ze všech zařízení své třídy, uvádí výrobce, přičemž prý nabízí o 50 procent rychlejší grafiku než původní Surface Hub.

Novinka disponuje také kamerou s podporou 4K rozlišení a uspořádáním mikrofonů přizpůsobeným video konferencím. Předinstalována jsou softwarová řešení Microsoft Teams a Skype for Business.

V blogovém příspěvku týkajícím se tohoto zařízení upozorňuje produktový ředitel Microsoftu Panos Panay na měnící se prostředí pracovišť. „Není to tak dávno, co byl důraz kladen na individuální produktivitu. To se dnes mění – situace, s nimiž se v práci setkáváme, jsou komplexnější a jejich řešení si žádá univerzálnější soubor dovedností a znalostí.“

Podle Panaye byl Surface Hub 2S vybudován za účelem „zapojení a posílení týmů přemostěním digitálních a fyzických pracovních prostor.“

Microsoft Surface Hub 2S bude ve Spojených státech k dispozici od června za zhruba 9 tisíc dolarů (cca přes 200 tisíc korun). Dostupnost na dalších trzích se očekává brzy poté. 85palcová varianta Surface Hub 2S bude pro vybrané zákazníky k dispozici pro testování na počátku roku 2020.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?