Hlavní navigace

Microsoft přemýšlí nad zaplacením News Corpu za to, že se výsledky z jejich stránek budou zobrazovat na Bingu místo Googlu

23. 11. 2009

Sdílet

News Corp zvažuje odchod z výsledků vyhledávání

Převážně ztrátové výsledky mediální skupiny News Corp přivádějí jejího vlastníka Ruperta Murdocha k revolučním opatřením. Poté co se rozhodl zpoplatnit internetovou verzi britských The Times přemýšlí nad tím, že by nechal blokovat výsledky vyhledávání odkazující na internetové tituly News Corpu. Důvodem má být to, že vyhledávače odkazují na stránky online novin News Corpu (například The New York Times či The Times) a vydělávají na reklamách zobrazených u výsledků vyhledávání, ale News Corpu za to nic neplatí. Murdoch tak chce přimět uživatele, aby si jeho online noviny zaplatily, až budou zpoplatněny. Jde o naprosto převratný způsob marketingu v mediálním zpravodajství, protože drtivá většina médií se naopak snaží, aby ve výsledcích vyhledávání Googlu byla na co nejvyšších příčkách.

Rupertu Murdochovi jde navíc na ruku i to, že jeden vyhledávač má zájem si za jeho zprávy i platit. Britské Financial Times v neděli přinesly informaci o rozhovorech mezi Microsoftem a News Corp o možném zpoplatnění zobrazení výsledků vyhledávání. Microsoft by si tak pro svůj Bing de facto předplatil výhradní právo na zobrazování online zpravodajství mnoha prestižních deníků z celého světa. Steve Ballmer a jeho manažeři navíc nezahálejí a údajně jednají i s dalšími mediálními velikány.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?