Hlavní navigace

Microsoft příští týden začíná prodávat telefony Kin, objednat si je můžete již nyní

9. 5. 2010

Sdílet

Telefony Microsoft Kin jdou do prodeje, za 50 a 100 dolarů

Společnost Verizon začne ve čtvrtek prodávat chytré telefony Microsoft Kin One a Kin Two. Jejich cenu operátor po dohodě s Microsoftem stanovil na 50 (950 Kč), respektive 100 dolarů (1900 Kč) společně s uzavřením smlouvy na dva roky. Očekávalo se, že cena příslušníků rodiny Kin bude nižší než například  u konkurenčního iPhone, že to bude ale o tolik méně, je poměrně překvapující. Předobjednat si telefony je možné již nyní.

Oba nové telefony jsou vybaveny dotykovým displejem a vysunovací klávesnicí, Kin Two ale díky jejich větší šířce nabízí uživateli větší komfort. Telefony disponují pamětí o velikosti 4 GB a 8 GB. Kin One se může pochlubit navíc 5megapixelovým fotoaparátem, Kin Two pak dokonce 8megapixelovým. O zvuk se u obou zařízení stará přehrávač Zune, který byl převzat ze stejnojmenného zařízení Microsoftu.

Největší předností má být ale on-line přístup k společenským sítím Facebook, Twitter nebo MySpace, který si může uživatel sám nastavit tak, aby mu co nejvíce vyhovoval. Propojení se společenskými sítěmi podporuje i software na prohlížení a uspořádávání zpráv, fotografií a videí. Všechna tato data navíc Kin dokáže uložit na vzdálený server, šetřit tak místo ve vlastní paměti a umožnit k informacím přístup i z jiných zařízeních.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?