Hlavní navigace

Microsoft prý uvede levný Surface. Konkurent iPadu?

17. 5. 2018

Sdílet

Tento nový Surface bude mít 10palcový displej, který tedy bude úhlopříčně o dva palce menší než standardní Surface Pro. Bude také zhruba o 20 procent lehčí oproti běžnému Surface, ale také bude mít nižší výdrž baterie. Jen pro uvedení do kontextu – Surface Pro dokáže běžet 12 až 13 hodin na jedno nabití. Nový Surface přijde o přibližně čtyři hodiny, a to pravděpodobně kvůli menší nainstalované baterii. Plusem však má být integrace portu USB typu C pro nabíjení, ačkoliv není jasné, zda půjde o jediný nabíjecí konektor nebo zda bude Microsoft i nadále využívat svůj vlastní port Surface.

Souboj Microsoftu s iPady je dobře známý i z minulosti, kdy se o něj redmondský gigant neúspěšně pokusil se svým Surface RT. Tento tablet však měl obrovskou nevýhodu, která jej předurčovala k zániku – nespustili jste si na něm totiž tradiční aplikace typu x86, a aplikací ve Windows Store byl v porovnání s nimi nedostatek. Bohužel se Microsoft do stejného hájemství chystá i se svým „režimem“ Windows 10 S. Nový Surface však má běžet na Windows 10 Pro, takže v tomto směru obavy nejsou na místě.

Stejně jako iPad bude nízkorozpočtový Surface vybaven buďto 64 GB nebo 128 GB uživatelské paměti a nabídne podporu LTE. Výše uvedené informace však prozatím nejsou oficiálně a tak je třeba je brát s rezervou.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?