Hlavní navigace

Microsoft prý vyvíjí 128bitovou verzi Windows

12. 10. 2009

Sdílet

128bitové Windows 8


Ano, nadpis s Windows 8 myslíme vážně, nejde o chybu. Přestože se Windows 7 dostane do volného prodeje až za necelá dva týdny, Microsoft již intenzivně pracuje na vývoji jeho nástupce. To samozřejmě není až tak překvapivé - vývoj tak rozsáhlého operačního systému je totiž otázkou několika let. Daleko překvapivější informací je však snaha naprogramovat kompatibilní systém pro 128bitové procesory.

Tuto informaci přinesl vývojář Microsoftu Robert Morgan, který ve svém profilu na společenské síti Linkedln uvedl, že je členem výzkumného týmu redmondského giganta, jenž má za úkol vytvořit kompatibilní systém pro 128bitové architektury procesorů. Ten by pak měl být využit v operačních systémech s krycím názvem Windows 8 a Windows 9. Tyto informace však již byly ze společenské sítě odstraněny.

Momentálně Microsoft klasicky u svých operačních systémů (od dob uvedení Windows XP) nabízí 32 a 64bitovou verzi. Ta druhá zmiňovaná však doposud příliš úspěchu neposbírala, jelikož je stále velmi málo aplikací využívající procesorů se 64bitovou architekturou. Z tohoto hlediska by byl intenzivní vývoj 128bitové verze poněkud překvapující.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?