Hlavní navigace

Microsoft: Soutěž pro vývojáře open source softwaru má své vítěze

12. 11. 2009

Sdílet

Do poroty zasedli šéfredaktoři tří portálů (Petr Krčmář rozhodoval za Root.cz, Martin Malý reprezentoval Zdroják.cz a David Polesný Živě.cz.), dále Filip Molčan, předseda OSS Aliance, a Roman Šuk jako zástupce Microsoftu. Porota rozhodovala ve třech kategoriích a vybrala tyto vítěze:

Cena novinářů
Vítězem se stal Jaroslav Jirava s projektem „Azure desktop“. Jeho řešení si klade za cíl vytvoření desktopového uživatelského rozhraní pro přístup k datovým službám a úložištím, které jsou poskytovány a spravovány službou Windows Azure. Aplikace může být vhodná především pro administraci zdrojů a jejich prohlížení, zároveň ale může být dobrou učební pomůckou pro vývojáře, kteří chtějí využívat služeb poskytovaných prostřednictvím služby Windows Azure.

Cena za nejlepší rozšíření produktů společnosti Microsoft
V této kategorii vyhrál Vít Steklý se svými spolužáky s projektem „Windows Live Writer for Windows Mobile“. Jde o obdobnou aplikaci Windows Live Writeru naprogramovanou pro platformu Windows Mobile. Pomocí aplikace lze jednoduše publikovat příspěvky na blogovací systémy jako Live Spaces, Wordpress, Drupal a další.

Nejstahovanější projekt
Tuto kategorii rozhodli přímo uživatelé, a to prostřednictvím počtu stažení aplikace z portálu Codeplex.com. Vítězem se stal Zbyněk Poulíček a projekt Windows Live Calendar Gadget. Tento projekt, primárně vyvinutý pro Windows 7, dokáže zobrazit události z veřejných kalendářů na calendar.live.com a měl by také obecně podporovat *.ics soubory. Kalendář je určený pro uživatele služby Windows Live Calendar, kteří chtějí mít přehled o svých plánovaných aktivitách.

Zajímavostí je počet stažení posledně jmenované aplikace. Za necelé dva měsíce si ji stáhlo prostřednictvím portálu Codeplex.com více než 4 tisíce uživatelů z celého světa. Tento projekt ukazuje jak vývojář pomocí přístupu open source software v kombinaci s produkty Microsoftu dokáže rychle rozšířit svou aplikaci doslova do celého světa.

Výherci dostali zajímavé ceny v podobě notebooků nebo Xboxu a díky partnerům soutěže získali příležitost zviditelnit své aplikace.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?