Hlavní navigace

Microsoft Surface Book 2 má problémy s napájením

19. 11. 2017

Sdílet

Když Surface Book 2 jede „na plné obrátky“, tedy když máte všechna svá nastavení u graficky náročných aplikací na maximum, může spotřebovávat více energie než jeho sériová nabíječka nebo Surface Dock dokáže zvládnout.

K přílišnému odběru energie dochází jen za specifických podmínek – když je přepínač Power Mode Slider ve Windows 10 nastaven na nejvyšší výkon, tedy „Best Performance“. Tento posuvný ovladač, který je přístupný skrze hlavní panel systému, nabízí tři varianty nastavení baterie a výkonu: „nejvyšší výdrž baterie“, „nejvyšší výkon“ a něco mezi tím.

„Nejvyšší výkon“ softwarově nastaví nejvyšší možné taktování GPU, zvýší rychlost větráčku a také hlasitost zvuku. Americký PCWorld Surface Book 2 na nejvyšších nastaveních otestoval a došel k zajímavému zjištění – po hodině a 45 minutách vysokého zatížení se celková úroveň nabití baterie (u zařízení připojeného k elektrické zásuvce) snížila o 15 procent.

Jako referenční zařízení byl využit laptop Gigabyte Aero 14 s Core i7-7700HQ a GeForce GTX 1060, který však byl vybaven výkonnější nabíječkou (150 W vs. 102 W). Ten při nejvyšších nastaveních nic navíc nespotřebovával a po hodině a tři čtvrtě tak skončil se 100% nabitou baterií.

Zdroj: PCWorld.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?