Hlavní navigace

Microsoft uvolní patch zabraňující nelegální aktivaci Windows 7

12. 2. 2010

Sdílet

Nový patch zabrání "cracknutí" Windows 7

Při představení každého operačního systému Microsoft oznamuje, že tento již opravdu nebude možné cracknout (nelegálně aktivovat licenci k používání OS). Nikdy se mu to však nepodařilo úplně dodržet, a to ani v případě nových Windows 7. Nyní však redmondský gigant nechce jen nečině přihlížet šíření nelegálních Sedmiček a přichází s aktualizací nástroje Windows Activation Technologies.

Díky novému updatu rozezná zmíněný aktivační nástroj nelegální kopii, která byla aktivována prostřednictvím jedné z více než sedmdesáti odhalených bezpečnostních děr v aktivačním systému Windows 7. Nový systém bude ověřovat navíc i již nainstalované Windows 7. Pokud zjistí, že byly pořízeny nelegální cestou, plocha ve Windows 7 se začerní a bude na ní periodicky vyskakovat hláška říkající, že současná instalace Windows může být nelegální.

Nová verze aktivačního nástroje bude od 16. února dostupná na stránkách Microsoft Genuine a o den později také jako instalační balíček v Download Centru Microsoftu. Součástí automatických aktualizací pro Windows 7 se má stát koncem února.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?